Jihočeský kraj

Poznejte jižní Čechy. Jsou jako stvořené pro výlety do přírody, poznávání české historie i dosud neobjevených krás přírody. Nabízejí nádhernou, lidmi téměř nedotčenou přírodu plnou lesů i harmonicky pozměněnou krajinu s množstvím rybníků a řek.

Potěší všechny, kteří rádi tráví svůj volný čas aktivně. Na své si tu přijdou vyznavači pěší turistiky, cykloturistiky i adrenalinových zážitků. Vyzkoušet můžete svou kondici například při pěších túrách po turistických stezkách, kterých je v regionu vyznačeno přes pět tisíc kilometrů. Ať už se vydáte do hustých lesů a na horské hřebeny Šumavy, na pohodovou procházku kolem rybníků nebo za objevováním historie jihočeských hradů a zámků, u nás se rozhodně neztratíte! Pro opravdové milovníky pěší chůze máme v jižních Čechách také několik dálkových tras.

Seznámit se s půvaby zdejší přírody můžete také ze sedla kola, neboť celý kraj protíná hustá síť značených cyklotras. Cyklisté se tak mohou vydat po páteřních cyklotrasách podél toků jihočeských řek Vltavy, Otavy, Volyňky, Lužnice a Nežárky nebo si vyzkoušet svoji zdatnost při zdolání stezky Železné opony Eurovelo 13. Ochuzeny nezůstanou ani rodiny s dětmi, pro které jsou ideální cyklostezky na Lipensku, v rovinatém kraji rybníků na Třeboňsku nebo v okolí Hluboké nad Vltavou. Pohodovou jízdu krajinou si užijí také senioři, pro které je připravena síť půjčoven elektrokol, kde si mohou kola zapůjčit za zvýhodněnou cenu. Cyklotrasy vás ale vždy povedou nádhernou krajinou jižních Čech - tu mezi rybníky, jindy podél břehu národní řeky Vltavy, a samozřejmě kolem mnoha krásných historických památek.

Jižní Čechy jako stvořené i pro milovníky dobrého jídla a pití. Bohatá nabídka gastronomických specialit jen korunuje dokonalý zážitek z návštěvy jihočeského kraje. Třeboňský kapr a další ryby, skvěle upravená zvěřina, smetanová polévka kulajda, pečené zelňáky, jihočeská cmunda či borůvkové knedlíky, to vše je jen krátkým výčtem z tradičních pokrmů poctivé zdejší kuchyně. Zážitek by nebyl úplný bez ochutnávky věhlasného českého piva, které se zde podle tradičních receptur vaří již od 14. století. Jihočeské pivo zná každý, ale i méně známé lokální pivovary mají co nabídnout.

Ať už hledáte Relax nebo aktivní odpočinek, historii, zábavu nebo dobré jídlo a pití, tak si můžete být jistí, že Jižní Čechy Vás určitě nezklamou. Ale co vám budeme vyprávět, jižní Čechy prostě musíte zažít. Přijeďte a ochutnejte všemi smysly vše, co vám nabízí. Už se vás u nás na jihu nemůžeme dočkat.