Petr Marek | prezident Českého svazu cyklistiky

01.11.2023

Vážení sportovní přátelé, milí fanoušci,

jménem Českého svazu cyklistiky bych Vás chtěl co nejsrdečněji pozvat do historického města Tábor, kde se v roce 2024 sejdou nejlepší cyklokrosaři, aby bojovali o tituly světových šampiónů. Dějištěm mistrovství světa bude toto tradiční místo, konkrétně sportovní cyklistický areál Komora, kde se světový šampionát bude konat v krátké historii již potřetí.

Zdejší technická a divácky atraktivní trať disponuje vším potřebným pro nejlepší cyklokrosové závody, což nakonec dobře znáte i ze Světových pohárů. Naposledy se na této trati konal Světový pohár v říjnu 2022.
Zkušení pořadatelé z Agentury Cyklistika jsou zárukou, že připraví opravdu to nejlepší, co současný světový cyklokros vyžaduje. Můžete se těšit na atraktivní trať, skvělé zázemí a také na fantastickou diváckou kulisu, která závody v Táboře tradičně provází.

Organizace a zajištění tak významné i prestižní akce by nebyla možná bez velké podpory města Tábor, Jihočeského kraje a dalších subjektů. Za tuto významnou pomoc při pořádání mistrovství světa na území České republiky bych všem rád poděkoval.

Chtěl bych pozvat všechny závodníky, trenéry, funkcionáře a v neposlední řadě fanoušky na sportovní svátek do jihočeského Tábora. Bude to velká show s největšími hvězdami světového cyklokrosu.

Na viděnou v Táboře, těšíme se na Vás.

Petr Marek
prezident Českého svazu cyklistiky