David Lappartient | pozvání prezidenta UCI do Tábora

18.10.2023

Jsem potěšen, že se cyklokrosové mistrovství světa UCI v roce 2024 vrátí po letech 2001, 2010 a 2015 počtvrté do Tábora. Od doby, kdy jsme v tomto malebném městě naposledy udělovali duhové dresy cyklokrosovým mistrům světa UCI, uplyne devět let, ale špičkoví světoví sportovci sem pravidelně jezdí na závody Světového poháru UCI v cyklokrosu.

Tábor je totiž jednou z našich tradičních cyklokrosových destinací a sezóny bez zastávky v tomto historickém městě jsou velmi vzácné. Na zvlněné trati, která vyžaduje velkou fyzickou sílu a taktickou obratnost, se v průběhu let vystřídalo mnoho největších hvězd této disciplíny. Přestože se na trati občas objevuje několik obměn, její vlastnosti zůstávají stejné a mezinárodní pole je velmi oceňuje.

Využívám této příležitosti, abych poděkoval organizačnímu týmu v čele s Petrem Baloghem, který nikdy nezklame a k radosti sportovců i fanoušků uspořádá špičkovou akci. Mé poděkování patří také činovníkům závodu, místním úřadům, partnerům a dobrovolníkům, kteří mají velký podíl na dalším úspěchu našich závodů UCI v Táboře. Nemohl bych pokračovat dále, aniž bych zmínil fantastickou podporu Českého svazu cyklistiky a jeho prezidenta Petra Marka. Jejich propagace cyklistiky napříč všemi disciplínami je nesmírně cenná.

Dvě velká jména cyklokrosu, Erwin Vervecken (BEL) a Hanka Kupfernagel (GER), získali v roce 2001 první tituly mistrů světa Elite UCI udělované v Táboře. V roce 2010 zde nezapomenutelně zvítězil domácí Zdeněk Štybar a třetí cyklokrosový duhový dres získala nizozemská hvězda Marianne Vos, která jich má na svém kontě již osm! V posledních bitvách o tituly mistrů světa UCI v Táboře se mistry světa UCI v kategorii Elite stali Nizozemec Mathieu Van der Poel a Francouzka Pauline Ferrand-Prévot.

Kdo ví, co nás čeká v roce 2024?

Přeji hodně štěstí všem, kteří se zúčastní mistrovství světa UCI v cyklokrosu v roce 2024.

David Lappartient
Prezident UCI