Už se našlo zázemí cyklokrosového mistrovství světa

20.03.2023

323 dnů před zahájením mistrovství světa v Táboře se sešli zástupci města s Agenturou Cyklistika, aby vybrali zázemí cyklokrosového šampionátu. Obě strany hledaly vhodné prostory pro tiskové centrum, akreditaci účastníků, doping a parkoviště.

"Agentuře Cyklistika nabízíme několik možností výběru. Ta už má s pořádáním vrcholných závodů dlouholeté zkušenosti, které dokáže zcela jistě zužitkovat," uvedl vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Radomír Kouba. Spolu s ním byly přítomny i vedoucí oddělení samosprávy ve školství Petra Říhová a vedoucí oddělení cestovního ruchu Michaela Kalousková.

Tiskové centrum a tiskové konference se uskuteční v prostorách bývalé 8. základní školy Světlogorská, podobný model se už osvědčil během světového šampionátu před osmi lety v roce 2015. Akreditační centrum a doping budou mít zázemí v mateřské škole Hastrmánek.

Pro účastníky mistrovství světa nesmí chybět ani parkovací místa osobních aut, autobusů a karavanů. Parkoviště pro osobní auta bude připraveno 2500 míst na letišti Čápův dvůr, dalších zhruba 7000 míst bude k dispozici v prostorech louky u Ptáčka. Přibližně 100 míst bude vyčleněno pro karavany, které pořídí Aeroklub Tábor. V předběžném jednání jsou i odstavné plochy směrem ke stadionu Soukeník pro autobusy.

Jedinou, dosud nevyřešenou tajenkou, je místnost pro schůzi vedoucích týmů. V úvahu přichází jedna třída ve škole.

Řešilo se i, kde proběhne slavnostní zahájení mistrovství světa. Ze tří variant (Střelnice, gotický sál husitského muzea a staré divadlo) jsme se dohodli, že jediná možná varianta je Střelnice," prozradil Petr Balogh z pořádající Agentury Cyklistika. "Rozhodující slovo při výběru prostor ale bude mít UCI, aby splňovaly veškeré jejich požadavky. Schůzka proběhne v září tohoto roku," dodal.